Polegi veel jõudnud pajatada oma lühikesest visiidist aprilli lõpus Berliini. Teen seda nüüd.
Esimene šokk heas mõttes saabus, kui lennujaamast väljusime: igal pool oli nii roheline. Tulles sellisest talv-kevadisest Tartust oli kohe tunda, kuidas mõnus rohelisuse-hõng ninasõõrmeid paitas ja silmadesse magamatusest hoolimata säde tekkis. Aga mis tegin siis seal?
erster Tag
Pärast väikest uinakut suundusime Kulturforumis Gemäldegalerie, kus süvenesime pikemalt ajutisse näitusesse Madalmaade kunstist, teemaks "The Master of Flémalle and Rogier van der Weyden".
Õhtul kappasime

zweiter Tag
Teisel päeval, nagu põhjalikele turistidele kohane, tahtsime jällegi muuseumeid väisata. Esimeseks sihiks sai Jüdisches Museum ehk siis juudimuuseum.

Muidu oli muuseum arhitektuuriliselt über-ultra-moodne, aga tohutult suur. Niiet juutide ajaloost sai ka tüdimusega läbi vaid joostud. Lõpuks oli juhe tõesti nii sassis, et istusime Anuga lastenurgas ja värvisime vildikatega klounide riideid. Kuigi olime plaaninud veel ka näiteks etnomuuseumisse jõuda, siis sinna me puht füüsiliselt siiski ei jõudnud.
Õhtupoolikul võtsime istet aga ühes hipipargis, kus mõnuga odavaid veine lürpisime ja tuleviku-oleviku-mineviku teemadel mõtisklesime. Öösel, pikema otsimise tagajärel, külastasime ka üht näituse avamist, millest erksamad mälestused on vaid need, et Anu leidis sõbra ja teised üritasid primitiivses saksa keeles noormeestega juttu teha: "Es ist nicht gut hier, wir möchen tanzen, disco farben blinken jne":D Sealt põrutasime jälle öhe. Kreutzberg kustus oma juba koduseks saanud urgastega.
dritter Tag

Hiljem said vaadatud ka teised kohustuslikud turismiobjektid ses kuulsas linnas nagu Brandenburgi väravad ning 2005.aastal avatud holokausti memoriaal, samuti lürbitud veini Unter der Linden'il.
Päev oli pikk ja väsitav, seega kosutasime end veidi ööbimiskohas ja siis seadsime sammud Euroopa kõige püssimasse ööklubisse Berghain'i.
vierter und letzten Tag
Teised olla käinud ilmaratta peal, ma olla maganud. Õhtul lendasime tagasi. Oli hõre
Siiski jõudsime öösel õnnelikult tuulisesse Tartusse.
*sõnapaar 'Nach Uudu' tuleneb minu kõrvavärdlusest. Metroos sõites kuulsin pidevalt, et sõidame suunal 'nach Uudu', tegelikult oli see muidugi 'nach Rudow'. Aga ühesõnaga nüüdsest on 'nach Uudu' asendamas sõimusõna 'nahhui'. Mine võta kinni.
2 comments:
Ajalugu vaikib, aga legendid sellest 88st liiguvad veel kaua rahvasuus :D
vaiki, nurjatu:D
Post a Comment